Magazín | Cafe Eternity
8.png

Filtr káva a její příprava

Káva je pro mnohé z nás nedílnou součástí našeho každodenního života. Ať už ji pijeme ráno, abychom se probudili, nebo během dne jako energizér, káva má pro nás speciální místo. Ale stejně jako u jiných nápojů, také u kávy záleží na kvalitě a správné přípravě. A jedním z klíčových aspektů přípravy kávy je stupeň jejího mletí. 

7.jpeg

Moka, aeropress, filtr

Nedílnou součástí každého dne mnoha lidí je káva. Ať už je to ranní energetický start, pomocník při produktivitě v práci, nebo společník při odpočinku a čtení knih, káva je pro mnohé z nás rituálem, který si nenecháme vzít. Ale jak správně připravit kávu, aby z ní bylo možné vytěžit maximum chuti a aroma? V tomto článku se zaměříme na tři různé metody přípravy kávy – moka konvičku, aeropress a filtr a prozkoumáme sedmý stupeň mletí kávy.


6.jpeg

Espresso hrubší

Pokud jste milovníkem kávy, pak víte, že každá metoda přípravy kávy vyžaduje určitý stupeň mletí. Tento článek se zaměří na šestý stupeň mletí kávy, který je ideální pro espresso hrubší, moka, aeropress a filtr kávu.


5.jpeg

Espresso střední domácí

Espresso je více než jen rychlá káva na cestách. Je to kávový elixír, který přináší lahodné chvíle potěšení každému, kdo se odváží ponořit do jeho světa. Espresso má mnoho variant, ale jednou z nejzajímavějších je domácí střední espresso, někdy označované jako patý stupeň mletí kávy. 

4.jpeg

Espresso jemné domácí

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě a každý z nás má svůj vlastní způsob, jak mu dává přednost. Ať už se vám líbí silné a intenzivní espresso, nebo jemnější a delší americano, je zásadní kvalita použité kávy a správný stupeň jejího mletí. Dnes se přiblížíme kávě s označením espresso jemné domácí, která je charakteristická svým čtvrtým stupněm mletí. 

IMG-0330.jpeg

Espresso směs afrických káv.

Vítejte v novém světě kávy, kde jsme pro vás připravili něco opravdu speciálního. Naše nová africká kávová směs je výsledkem dlouhých hodin práce, zkoušení a ladění, abychom pro vás vytvořili dokonalou symfonii chutí.3.jpeg

Jemné Espresso

Třetí stupeň mletí kávy. Mnoho z nás se ráno nedokáže pořádně probudit bez své dávky kofeinu. Jsme závislí na té sladké, hořké a povzbuzující chuti kávy. Mezi mnoha metodami přípravy kávy je stále oblíbenější espresso, a to především díky jeho silné a koncentrované chuti. Ale věděli jste, že kvalita a chuť espressa závisí na jemnosti mletí kávy?

IMG-2068.jpeg

Degustační středy

Po dlouhé době pro vás konečně znovu otevřeme dveře naší pražírny a to již od září.

IMG-9051.jpeg

Extra jemné espresso

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Každý z nás má svou vlastní preferovanou chuť a způsob přípravy kávy. Nicméně, jedna z nejoblíbenějších a nejvíce ceněných variant je espresso. Extra jemné espresso je speciální druh kávy, který vyžaduje specifický způsob mletí a přípravy. Pomocí následujícího postupu si můžete vychutnat perfektní šálek extra jemného espressa.

IMG-2055.jpeg

Turecká káva

Příprava turecké kávy není tak jen obyčejným vařením nápoje, ale spíše mistrovským rituálem, který by si zasloužil svůj vlastní šamanský tanec. Představte si sebe jako kouzelníka, který s několika jednoduchými ingrediencemi a trochou trpělivosti vytvoří nápoj, který má schopnost probudit mrtvé a poskytnout pocit povznášejícího blaženství. Tak toto je turecká káva!