Magazín | O kávě | Cafe Eternity

O kávě

9.jpeg

Výrazný French Press

Mletí kávy je nezbytnou součástí přípravy dokonalého šálku kávy. Pro milovníky French Press, který je známý svým silným a výrazným výstupem, je mletí kávy stupeň 9 ideální volbou. Jak to ale funguje, jaký je postup a proč je stupeň 9 tak výjimečný? Zjistíme to níže.

8.png

Filtr káva a její příprava

Káva je pro mnohé z nás nedílnou součástí našeho každodenního života. Ať už ji pijeme ráno, abychom se probudili, nebo během dne jako energizér, káva má pro nás speciální místo. Ale stejně jako u jiných nápojů, také u kávy záleží na kvalitě a správné přípravě. A jedním z klíčových aspektů přípravy kávy je stupeň jejího mletí. 

IMG-0330.jpeg

Espresso směs afrických káv.

Vítejte v novém světě kávy, kde jsme pro vás připravili něco opravdu speciálního. Naše nová africká kávová směs je výsledkem dlouhých hodin práce, zkoušení a ladění, abychom pro vás vytvořili dokonalou symfonii chutí.3.jpeg

Jemné Espresso

Třetí stupeň mletí kávy. Mnoho z nás se ráno nedokáže pořádně probudit bez své dávky kofeinu. Jsme závislí na té sladké, hořké a povzbuzující chuti kávy. Mezi mnoha metodami přípravy kávy je stále oblíbenější espresso, a to především díky jeho silné a koncentrované chuti. Ale věděli jste, že kvalita a chuť espressa závisí na jemnosti mletí kávy?

IMG-9051.jpeg

Extra jemné espresso

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Každý z nás má svou vlastní preferovanou chuť a způsob přípravy kávy. Nicméně, jedna z nejoblíbenějších a nejvíce ceněných variant je espresso. Extra jemné espresso je speciální druh kávy, který vyžaduje specifický způsob mletí a přípravy. Pomocí následujícího postupu si můžete vychutnat perfektní šálek extra jemného espressa.

orange.jpeg

Osvěžující kávový zážitek Espresso Orange

Espresso Orange, jde o inovativní fúzi kávy a pomeranče, která přináší výjimečný a osvěžující chuťový zážitek. Tato kombinace je dokonalým spojením horkej zemitosti kávy espresso a sladkého, svěžího ovoce.cold.jpeg

Ledový kávový zázrak 'Cold Brew'

Cold Brew, neboli chladně vařená káva, je jedním z trendů, který si získává stále více příznivců po celém světě. Tento speciální způsob přípravy kávy přichází původně z Japonska, kde se vyrábí již stovky let. Cold Brew je ideální pro horké letní dny, ale její unikátní chuť si zamilujete i v chladných zimních dnech. 


1_0.png

Degustace gurmánské kávy z Kolumbie

v pražírně kávy Cafe Eternity, která se zaměřuje na výběrovou kávu a espresso směsi. Cílem degustace je vybrat z pěti výběrových káv z kolumbie 2-3 kávy, které budeme nabízet k prodeji.

Cafe-Granja-La-esepranza-175-544x544.jpeg

Anaerobní fermentace kávy

O čem to vlastně je?

Anaerobní fermentace kávy je inovativní metoda zpracování, která přináší do světa kávy nové a vzrušující chutě. Tato metoda se odlišuje od tradičního způsobu fermentace kávy tím, že se provádí v uzavřených nádobách bez přístupu kyslíku. Tímto způsobem se dosahuje unikátních a intenzivních aromatických profilů, které jsou charakteristické pro kávu získanou tímto procesem.


hghg_0.jpeg

PEABERRY – neboli PERLOVÁ KÁVA

PEABERRY – neboli PERLOVÁ KÁVA

Známe též pod Španělským názvem? CARACOLI – CARACOLILLO