Magazín | O kávě | Cafe Eternity

O kávě

image-user36506-17133449829ZBYY.png.jpeg

Africké kávy

Exotická cesta za chutí a aromatem

Africký kontinent je známý svou rozmanitostí nejen v kultuře a přírodě, ale i v produkci jedinečných káv, které můžete objevovat i v našem e-shopu. Dnes se podíváme na kávy z Etiopie, Rwandy, Tanzanie a Keňe, zemí, které jsou pro svou kávu proslulé po celém světě. Každá z nich nabízí něco nezaměnitelného, co osloví každého milovníka kávy.

d.png

Spring Blend

Rozhodli jsme se, že pro Vás připravíme speciální limitovanou edici směsi ( blendu). S našími více než 18 lety zkušeností v tomto oboru, by to neměl být pro nás až takový oříšek a ten v chuťovém profilu této směsi určitě nehledejte.

img-9512.jpeg

Unikátní Káva z Keni: Příběh Githembe

V srdci Kiambu County, v Keni, se nachází výjimečná pražírna Githembe. Tato oblast, známá svou červenou hlinitou půdou, bohatou na živiny a organické látky, je domovem pro kávovou stanici Githembe.

9.jpeg

Výrazný French Press

Mletí kávy je nezbytnou součástí přípravy dokonalého šálku kávy. Pro milovníky French Press, který je známý svým silným a výrazným výstupem, je mletí kávy stupeň 9 ideální volbou. Jak to ale funguje, jaký je postup a proč je stupeň 9 tak výjimečný? Zjistíme to níže.

8.png

Filtr káva a její příprava

Káva je pro mnohé z nás nedílnou součástí našeho každodenního života. Ať už ji pijeme ráno, abychom se probudili, nebo během dne jako energizér, káva má pro nás speciální místo. Ale stejně jako u jiných nápojů, také u kávy záleží na kvalitě a správné přípravě. A jedním z klíčových aspektů přípravy kávy je stupeň jejího mletí. 

IMG-0330.jpeg

Espresso směs afrických káv.

Vítejte v novém světě kávy, kde jsme pro vás připravili něco opravdu speciálního. Naše nová africká kávová směs je výsledkem dlouhých hodin práce, zkoušení a ladění, abychom pro vás vytvořili dokonalou symfonii chutí.3.jpeg

Jemné Espresso

Třetí stupeň mletí kávy. Mnoho z nás se ráno nedokáže pořádně probudit bez své dávky kofeinu. Jsme závislí na té sladké, hořké a povzbuzující chuti kávy. Mezi mnoha metodami přípravy kávy je stále oblíbenější espresso, a to především díky jeho silné a koncentrované chuti. Ale věděli jste, že kvalita a chuť espressa závisí na jemnosti mletí kávy?

IMG-9051.jpeg

Extra jemné espresso

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Každý z nás má svou vlastní preferovanou chuť a způsob přípravy kávy. Nicméně, jedna z nejoblíbenějších a nejvíce ceněných variant je espresso. Extra jemné espresso je speciální druh kávy, který vyžaduje specifický způsob mletí a přípravy. Pomocí následujícího postupu si můžete vychutnat perfektní šálek extra jemného espressa.

orange.jpeg

Osvěžující kávový zážitek Espresso Orange

Espresso Orange, jde o inovativní fúzi kávy a pomeranče, která přináší výjimečný a osvěžující chuťový zážitek. Tato kombinace je dokonalým spojením horkej zemitosti kávy espresso a sladkého, svěžího ovoce.cold.jpeg

Ledový kávový zázrak 'Cold Brew'

Cold Brew, neboli chladně vařená káva, je jedním z trendů, který si získává stále více příznivců po celém světě. Tento speciální způsob přípravy kávy přichází původně z Japonska, kde se vyrábí již stovky let. Cold Brew je ideální pro horké letní dny, ale její unikátní chuť si zamilujete i v chladných zimních dnech.