Fuglen - první zastávka při naši cestě po Norsku | Cafe Eternity
95912da1ac541c-fuglen-logo.jpg

Fuglen – první zastávka při naší cestě po Norsku

Chcete se dozvědět jak je na tom kávová kultura v této kavárně poblíž rušného centra Osla? Pak si nenechte ujít následující řádky.

Fuglen jsme navštívili jako první, byl prostě nejblíže našemu hotelu. Místo kousek od rušného centra Osla s klidným posezením a dokonalým vybavením interiéru ve stylu retro.  Je to vlastně celkem nenápadná kavárna u silnice, kde určitě nenajdete žádného turistu, vlastně až na určité výjimky moc turistů jsme v kavárnách neviděli.

...

         

Káva

Fuglen nemá vlastní pražírnu, servíruje ovšem kávu ze čtyř norských pražíren. Dostanete zde jak klasické espresso, cappuccino tak i speciální kávové nápoje nebo alternativní způsoby přípravy kávy. Druh kávy si můžete vybrat. Jak zde tak i ve všech špičkových kavárnách v Norsku (tak to děláme standardně i u nás :-) ) je káva po namletí vážena a je opět vážena i následná extrakce kávy (extrakce espressa nebyla vážena, jen alternativa). Kávu si zde můžete zakoupit i v sáčku na doma nebo do kanceláře. 

Fuglen - Výběr kávyFuglen - Výběr kávy

Samotná příprava kávy byla precizní, výsledný napoj nám velice chutnal. Ve všech kavárnách jsme objednávali espresso, cappuccino, speciality kávový nápoj a zákusek.

A to ostatní

Něco k zakousnutí ke kávě tu najdete, výběr není veliký, je dostačující a zaručeně čerstvý. 

Fuglen - Něco k zakousnutí

Obsluha

Velice vstřícná a příjemná.

Fuglen - obsluha

Interiér

Zde to bylo nejvíce zajímavé a vlastně, podle nás, to je to čím Fuglen vynikal a je zajímavý. 

Vintage styl

Jako „vintage“ je všeobecně označováno oblečení, obuv a doplňky pocházející z doby od 20. let do začátku 90. let minulého století.

Většinou jde o věci, které byly nošeny, ale najdou se mezi nimi i ty nenošené, s originální visačkou, pocházející z neprodaných zásob výrobce. Vintage zboží může pocházet z tovární výroby, ale také může být ušito či vyrobeno ručně doma. „Vintage style“ je označení pro nové oblečení, obuv a doplňky, které byly inspirovány „starými časy“.

Je to vlastně living showroom v multikoncepční kavárně kde ve dne najdeme kavárnu, večer koktejl bar. Všudy přítomný koncept módního stylu vintage obchodu, jde v ruku v ruce s moderní Norskou kulturou, high end designem kde najdeme informace o kulturním dění nejen v okolí.

Objevitel tohoto konceptu: barista champion of Norway 2007 Einar Kleppe Holthe, zrealizoval svoji myšlenku v roce 2008, a změnil styl a jméno podniku KAFFEFLUGEN AS na FLUGEN multikoncepční retro kavárnu. To vše po šesti letech co vedl tuto kavárnu jako manager. Původní kavárna Kaffeflugen vznikla již v roce 1963. V roce 2012 otevřel sesterský multikoncepční podnik v Tokiu.

Fuglen = bird = pták

 

Naše vnímaní tohoto stylu nás velice překvapilo, je opravdu nevšední sedět u kávy kde nad sebou máte lustr s visačkou a cenou. A opravdu vysokou cenou. :-) 

Byl tu vskutku nevšední zážitek, kde jsme se opravdu cítili moderně retro a všem tuto zážitkovou kavárnu doporučujeme.

Všechny fotky naleznete v albu Fuglen na Facebooku.