(40)

Chuťový profil:
Yellow Bourbon je odrůda arabiky, která se vyznačuje svou výraznou sladkostí. Přidáme k tomu přírodní zpracování, jenž se v šálku projeví nulovou aciditou, dokonalým sametově vláčným tělem a nádhernou cremou, dostaneme ideální kávu pro espresso. Vše doplňuje vůně kakaa s podtóny lískových oříšků a mléčné čokolády.

Více >>
Výrobce: cafe eternity

308 Kč S DPH

vyprodáno

Varianta neexistuje

Brazil Yellow Bourbon natural

100% arabica

Chuťový profil:

Yellow Bourbon je odrůda arabiky, která se vyznačuje svou výraznou sladkostí. Přidáme k tomu přírodní zpracování, jenž se v šálku projeví nulovou aciditou, dokonalým sametově vláčným tělem a nádhernou cremou, dostaneme ideální kávu pro espresso. Vše doplňuje vůně kakaa s podtóny lískových oříšků a mléčné čokolády.

Brazil

Největší producent kávy na světe. Více než 50% kávy z celého světa je vypěstováno zde. Není se tedy čemu divit, že také kvalita kávy je zde tak rozdílná. Navíc se zde pěstuje jak Robusta tak Arabica, specifický Rio Minas, standardní Santos. Také tu najdeme výběrovou kávu, specificky jemnou, sladkou, místy jemnými ovocnými tóny. Brazílii také najdeme na předních příčkách v konzumaci kávového nápoje.

Brazílie a její objem

Většina kávy vypěstována zde je v komerční kvalitě a nemá co dělat s výběrovou kávou. Káva zde hrají hlavní roli ve zdejší ekonomice a není proto divu, že se zde klade větší důležitost na objem pěstování, než na samotnou kvalitu kávy v šálku. Většinou zde najdeme rozlehlé farmy s automatizovaným sběrem a zpracováním a to pro dosažení maximálního objemu vypěstované kávy. Nutno podotknout komerční kávy. 

Brazílie a kvalita kávy

Ale i zde můžeme najít kvalitní výběrovou kávu. Rostoucí počet farmářů, kterým jde o kvalitu a ne o objem je toho jasným důkazem. Ovšem všeobecně menší nadmořská výška a málo vulkanická půda to ztěžuje, ale zase na druhou stránku, právě pro tyto vlastnosti je charakter regionu znám pro svou jemnou oříškovou, sladkou a čokoládovou chuť. A s organizací jako COCARIVE, které pomáhá farmářům dosáhnout lepšího chuťového výsledku hledání výběrové kávy veselejší.

Jan Spišak 15. 02. 2018, 19:57

Výborná káfa, na její chuť jsem si chvíli zvykal

Nic

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (1)

Petr Navrátil 27. 03. 2018, 18:48

Skvělá chuť i aroma.

Nic

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Daniel Bartosek 16. 04. 2018, 19:41

cokoladova vune s vyvazenou chuti orisku bez znamek kyselosti nebo horkosti a jemnou dochuti, nejlepsi Brazil co sem zatim zkusil, vyborna jako ... více

pro nekoho muze byt mene vyrazna více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (1) Ne (0)

Šárka Masláková 07. 07. 2018, 11:21

Výborná káva.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Bogdan Raszka 30. 08. 2018, 21:44

Použité na espresso, výborná, sladká, bez acidity, s dochutí čokolády. Podle mě vyhoví úplně všem.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (1) Ne (0)