(7)

100%arabica

Region – Pocos de Caldas
Nadmořská výška – 1200m n. m.
Odrůda – Catuai, Mundo novo
Zpracování –suchou metodou
Sklizeň – Květen až Srpen
Chuťový profil – karamel, pekanové oříšky, krémovitá sladkost, tmavé ovoce
Bodové hodnocení – 82,5 bodů Více >>
Výrobce: cafe eternity

308 Kč S DPH

vyprodáno

Varianta neexistuje

Káva z Pocos de Caldas, lázeňské oblasti na jihovýchodě  Brazílie je velmi typická svou odlišnosti předvést se chuti karamele, pekanového ořechu a tmavého ovoce.

 

Brazílie největší producent kávy na světě. S tak obrovskou rozlohou, je množství produkce kávy ohromné. Přes malé farmáře až po velké farmy. Půda, podnebí a teplota jsou benefity pro pěstování kávy. Ale na druhou stranu je v Brazílii nedostatek nadmořské výšky (náhorní plošiny), což je velmi klíčový faktor pro pěstování kávy s výborným chuťovým profilem. Skoro veškerá produkce je zde pěstovaná do 1000m n. m. 

Brazílie je spíše známa jako pěstitel komerční kávy. To je ovšem v poslední době velmi na ústupu a jak velké farmy, tak malí farmáři se snaží pěstovat kvalitní výběrovou kávu. Typická chuť brazilské kávy je globálně známa a zastoupená jistou škálou chutí, jako jsou oříšky, karamel a krémové tělo.  Ale tím, že producenti v této oblasti opravdu šlapou po tom mít kvalitní výběrovou kávu a využívají nových technologii, můžeme poznávat a užívat si nové chuťové profily kávy z Brazílie. Můžeme cítit nové tóny sladkosti, kakaa, čokolády ale též sladké citrusy a jemnou kyselost.

Radek 10. 03. 2019, 21:07

Výrazná vyrovnaná chuť.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Daniel Bartosek 11. 07. 2019, 17:49

Nejak nezaujala

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)