Články

O přípravě kávy by se dala napsat spolehlivě celá rozsáhlá kniha. V českých končinách se obecně nejvíce ustálily tyto tři hlavní metody přípravy kávy.

  • Turek (neboli turecká káva)
  • Espresso
  • Filtrovaná káva

Turek je česká stálice. Mletá káva zalévaná horkou (často vroucí) vodou vám však spolehlivě po pár minutách zhořkne v ústech. Dlouhému uvolňování reziduí, hořčin a kofeinu kávy však určitě nefandíme.

Espresso je v Česku poslední léta nejpopulárnější metoda přípravy kávy. Jeho chuť přímo závisí na kvalitě použitého přístroje, kvalitě mleté kávy a komplexní péči o celý proces přípravy kávy.

Vždy závisí na tom, co od vaší kávy očekáváte. Pokud jste však skutečný milovník kvalitní kávy, doporučujeme v domácích podmínkách využít jiných metod přípravy kávy, než levné elektrické espresso kávovary. Od těch epochální výsledky očekávat zpravidla nemůžete.

Alternativní způsoby přípravy kávy

Alternativní metody přípravy kávy

Alternativních způsobů přípravy kávy je hned několik. My si představíme hlavně způsoby přípravy kávy pomocí Aeropress, French Press, Moka konvička a další. A to hlavně z toho důvodu, že jsou dostupné takřka všem a příprava netrvá dlouho. Našim cílem je ukázat vám, že příprava domácí kvalitní kávy nemusí znamenat rovnou pořízení drahého přístroje za desítky tisíc korun. Kafe si tak můžete připravit kdykoliv vás napadne a za velmi dostupnou cenu. Zde by měli zbystřit všichni co ještě pijí instantní kávu. Připravujete se o skvělou chuť, kterou vám "instantka" nikdy nemůže poskytnout.

Reportáž ze školení

Reportáž ze školení

16. 02. 2017

Nová reportáž z baristického kurzu pro Kavárnu Vagón kterou vede zkušená kávová koučka Lucie Nadymáčková

Číst celý článek
Aeropress

Aeropress - jak připravit výbornou kávu za pár minut

08. 11. 2016

Jste často na cestách a milujete čerstvou kávu? Aeropress je řešení právě pro vás! V kombinaci s ručním mlýnkem máte skvělé pomocníky pro přípravu lahodné kávy prakticky kdekoliv.

Číst celý článek
French Press

French Press

10. 11. 2016

French Press je další z alternativních možnosti přípravy skvělé kávy u vás doma. Připravili jsme pro vás popis, tipy a jednoduchý návod k přípravě kávy touto metodou.

Číst celý článek
Moka konvička

Moka konvička

09. 12. 2016

Chcete se dozvědět jak si jednoduše připravit výbornou kávu? A neplatit desetitisíce za kávovar? Pak určitě čtěte dál.

Číst celý článek
Chemex

Chemex skvělá alternativa na přípravu špičkové filtrované kávy u vás doma.

10. 01. 2017

Další z řady alternativních metod přípravy filtrované kávy. Který zaujme svým designem i jednoduchosti přípravy.

Číst celý článek

Podkategorie