Výborná pěnivost, nadýchaná - krémovitá hutnost a šťavnaté aroma sladkých třešní s podtóny červených hroznů a zralých malin, vše s lahodnou zemitosti.
Průměrné bodové ohodnocení 84-86.
Více >>
Výrobce: cafe eternity

200 Kč S DPH

skladem

Varianta neexistuje

PAPUA NEW GUINEA SIGRI estate

třída: AA, plně praná káva

100% arabica

odrůda: typica

lokace: Waghi Valley, Western Highland Province

průměrné bodové ohodnocení: 84-86 bodů. Káva si kazdoročně drží svoji kvalitu.

Světoznámá plantáž SIGRI a v největší kvalitě AA! A není se čemu divit, říká se, že sazenice pocházejí z kávy JAMAICA BLUE MOUNTAIN! A také je tu také jistá podobnost v šálku kávy.

Lokace pěstování kávy Papua New Guinea

Chuťový profil kávy:

Výborná pěnivost, nadýchaná - krémovitá hutnost a šťavnaté aroma sladkých třešní s podtóny červených hroznů a zralých malin, vše s lahodnou zemitosti.

SIGRI

Farma SIGRI byla založena v roce 1950. Nachází se v západní hornaté provincii - údolí WAHGI. V nadmořské výšce okolo 1600m.n.m. je ideální klíma umožňující vypěstování kávy excelentní kvality. Díky tomu je také káva SIGRI brána experty mezi TOP 10 kvalitativně nejznámějších káv na světě.

Odrůda kávy je TYPICA Kávová třešeň je pouze ručně sbírána, sbírají se pouze červené třešně, které zaručují vyrovnanost cukru a kyselin v kávě. Káva je zpracována (PULPED) v den sběru, nato je ve fermentační lázní trvající 3 dny. Každých 24 hodin je ovšem propraná a zbavena nečistot. V následující den je celá ponořena do vody pro vytvoření maximální čisté a aromatické chuti. Káva je na to sušena na slunci za stálého otáčení. Nato je opět ručně tříděna.

V procesu zpracování kávy je neustále káva sledována pro defekty a vždy nalezená zrna jsou odebrána.

WALTER RUDOLPH CARPENTER ESTATE.

SIGRI patří do velké skupiny Walter Rudolph Carpenters Estates. Táto skupina byla založena roku 1914, kromě kávy se také věnují pěstovaní a exportu čaje. je vlastně největším vývozcem kávy v Papui. Kávový export celé Carpenter Estate je okolo 1600 tun kávy, která je pěstována na 1000 hektarech. Provozuje čtyři mokré zpracovatelské závody a dva suché. Nejznámější plantáže kávy:

  • Kindeng
  • Bunum Wo
  • Kudjip
  • Sigri
  • Kigabah
  • Aviamp

Související produkty 9