(15)

KENYA AA BLUE MOUNTAIN
100%arabica

Odrůda - Bourbon, Kent, SL28
Zpracování - mokrou cestou
Sklizeň - červenec-prosinec
Nadmořská výška – 1850 m n. m.
Velikost zrn 18+
Chuťový profil – kulaté velmi krémovité tělo, delikátní tóny kvítí s podtóny citrusů, výrazná chuť ostružin a lesního ovoce
Bodové hodnocení – 86-87 bodů Více >>
Výrobce: cafe eternity

384 Kč S DPH

vyprodáno

Varianta neexistuje

Jedná z nejvíce konzistentních chutí, jaké jsme kdy viděli u afrických káv.  Přímo dokonalá ukázka jak má vypadat původní charakter chuti. Velké krémovité tělo s příjemnou aciditou jemných tónu kvítí, citrusové kůry a plné palety chutí lesního ovoce a ostružin. 

  

Kenya AA Blue Mountain je směs kávy několika farmářů, vytvořena našim lokálním partnerem Jowam Coffee, pro jeden účel. Mít dokonalý, stále stejný chuťový profil reprezentující oblast Nyabomite na náhorní plošině na západě Kenii. Farmáři se mohou tedy měnit, ale tento dokonalý profil zůstane stále stejný!

  

V této oblasti si kávové keře naprosto užívají perfektní podnebné podmínky jež jsou velmi nápomocné k produkci: vulkanická, hlinitá, jemnozrnná půda, bohatá na železo. Vysoká nadmořská výška je zde samozřejmost.

V Nyabomite oblasti se nacházejí jak původní rostliny a stromy, tak též exotické rostlinstvo. Byly zde vysázeny stromy, které mají zaručit stín kávovníkům  a to má velký a významný dopad na kvalitu kávy.

Aby bylo zamezeno erozi půdy využívají zde tzv. důlní jamky ve svazích, které jsou naplněny vodou. A samozřejmosti je zde využívání přírodních zdrojů k hnojení půdy.

Barakus 20. 03. 2019, 20:05

vyšší kyselost

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)