(35)

Tento precizně čistý profil jistě potěší každého milovníka afrických káv. Z naší dlouholeté zkušenosti víme, že táto káva, potěší každou ženu a v neposlední řadě, každého milovníka kávy pro její unikátní aroma. Více >>
Výrobce: cafe eternity

200 Kč S DPH

vyprodáno

Varianta neexistuje

Káva Ethiopia Yirgacheffe grade 2

Naše káva Yirgacheffe pochází výhradně z plně zralých třešní, které okamžitě po sběru putují na zpracování, kdy tato praxe je nejlepší metodou, aby byla zachována organoleptická kvalita vyzrálé kávové třešně. Sklizeň se provádí velmi opatrně, aby se zajistilo, že pouze nejlepší třešně jsou exportovány.

 

Senzorické vlastnosti odráží jedinečnost této prané kávy a zcela se odlišuje od ostatních etiopských káv. Určitě se dá říct, že táto špička je TOP!!

 

Chuť kávy

Překrásně sladká vůně kvítí a tropického ovoce, společně se středně hutným zato dokonale vláčným a sametovým tělem, dávají předzvěst neobyčejné kávy s neobyčejnou kvalitou. Střední acidita je pozitivní a osvěžující, precizně doplňuje sladce jiskřivou chuť lesních malin s podtóny tropického ovoce. Dochuť je sladce vláčná s malinovým nádechem.

Naše Yirgacheffe pochází výhradně plně zralých třešní, které okamžitě po sběru putují na zpracování. Tato praxe je tou nejlepší metodou pro zachování organoleptických kvalit kávové třešně. Káva je bez BIO certifikace, ale vždy pěstováná v BIO kvalitě.

Tento precizně čistý profil jistě potěší každého milovníka afrických káv. Z naší dlouholeté zkušenosti víme, že táto káva, potěší každou ženu a v neposlední řadě, každého milovníka kávy pro její unikátní aroma.

O zemi, kde se káva pěstuje

V Etiopii je v každé oblasti káva pěstována jinou metodou. Můžete se setkat s pranou kávou, nebo s kávou zpracovanou suchou metodou. Nejproslulejší je praná Yirgacheffe , má intenzivní květinovou vůni, která je dobře rozpoznatelná v šálku. Yirgacheffe je jedna z nejlepších gurmánských typů kávy!

Region Yirgacheffe je známý pro jeho vysoce kvalitní prané kávy v zemi, která patří k největším producentům a vývozcům kávy na světě, celosvětově jí patří sedmé místo.

Lokace: Yirgacheffe, Etiopie

Zpracování mokrý proces

Ivo Byrtus 01. 12. 2014, 21:55

Momentálně můj favorit. Výborná nasládlá chuť.
Připravuji v aeropressu-nejvíce vynikne její chuť.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Tomas Vrubel 12. 12. 2014, 16:12

Velmi bohata ovocna chut, jemne uprazena.

Nejsou

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Jan Kašpar 25. 12. 2015, 09:43

vynikající káva!!!

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (1)

Al 26. 12. 2015, 14:11

Celkem dobrá káva

Nestejnoměrně upražená zrna, v dochuti je cítit trochu spálení

Pomohla Vám tato recenze? Ano (1) Ne (0)

Marian Pavelka 15. 02. 2018, 20:01

skvela

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Související produkty 9