87 bodů!! Mokré zpracování bylo poprvé v Ethiopii použito v roce 1970 v Yirgacheffe. Od té doby se zde používá jak zpracování mokrou, tak zpracování suchou metodou, ale zavedeni honey zpracování je tady opravdu velmi nové. Tato inovace je zde díky investicím do zdejších farem, aby docházelo ke zpětné vazbě a opětovnému nákupu Etiopské kávy. Kokie kooperace má okolo 828 členů a je od roku 2002 součásti kooperace Yirgacheffe Coffee Farmers, aby byla viditelnější pro kupce a také aby mohli zvýšit cenu své produkce. Více >>
Výrobce: cafe eternity

200 Kč S DPH

skladem

Varianta neexistuje

ETHIOPIA KOKIE COOPERATIVE (87 bodů SCA)

100%arabica

Region          Gedeo

Farma          drobní zemědělci

Zpracovatelská stanice          Hafursa Waro

Nadmořská výška          1870 – 1900m n. m.

Odrůda          Kumie, Diga, Wilsho

Sklizeň          Listopad až Leden

Zpracování          honey

Chuťový profil          jahoda, malina, broskev, třešně, šťavnatá vláčnost.

 

Mokré zpracování bylo poprvé v Ethiopii použito v roce 1970 v Yirgacheffe. Od té doby se zde používá jak zpracování mokrou, tak zpracování suchou metodou, ale  zavedeni  honey zpracování je tady opravdu velmi nové. Tato inovace je zde díky investicím do zdejších farem, aby docházelo ke zpětné vazbě a opětovnému nákupu Etiopské kávy. Kokie kooperace má okolo 828 členů a je od roku 2002 součásti kooperace Yirgacheffe Coffee Farmers, aby byla viditelnější pro kupce a také aby mohli zvýšit cenu své produkce.

Zdejší drobní zemědělci pěstuji odrůdy Kumie, Diga a Wilsho. Je to neobvyklé, protože v Ethiopii se většinou pěstuje Limu, Djima, Sidamo, Harrar. Každá z těchto odrůd má svou vlastní charakteristiku.

Zralé třešně jsou sbírány ručně a následně je mírně poškozená slupka plodu. Takto připravené třešně jsou fermentovány po dobu 36 – 48 hodin a následuje sušení. To zpravidla zabere okolo 18 dnů, tak aby naměřená vlhkost byla asi 11,5 stupňů. Zpracovatelská stanic e v Hafursa Waro má 10 fermentačních cisteren a 89 postelí na sušení. Káva je ve zdejších skladech dobře opečovávaná. Je skladovaná v dostatečné vzdálenosti od stěn i země, aby bylo zabráněno plesnivění.

Petr Míka 23. 10. 2018, 14:35

Hodnoceno pro filtr

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)