(3)

COSTA RICA DOTA HERMOSA
100% arabica
Stát – Costa Rica
Provincie – San Jose
Oblast – Dota
Město – Santa Maria de Dota
Farma – CoopeDota RL
Nadmořská výška – 1500-1800m n. m.
Sklizeň – Listopad až Březen
Odrůda – Caturra, Catuai
Zpracování – metodou honey
Bodové ohodnocení – 84,5 bodů
Chuťový profil – guava, jahody, karamel, kvítí
Více >>
Výrobce: cafe eternity

200 Kč S DPH

skladem

Varianta neexistuje

Oblast známá jako Tarrazu je rozdělena do tří částí - Dota, Tarrazzu a Leon Cortes. To je také často známé jako Los Santos, stejně jako tři hlavní města San Pablo, San Marcos, a Santa Maria de Dota.

Před příchodem Coopedota, bylo pěstování kávy v této oblasti obtížné. Producenti měli jen malou nebo žádnou odbornou kvalifikaci v oblasti agronomie, káva byla prodávána zprostředkovatelům, kteří platili producentům nespravedlivě. A v okolí nebyly žádné zpracovatelské závody, což znamenalo dlouhé cestování za zpracováním jejich kávy. Nejbližším zpracovatelským závodem byla "La Raya" v Desamparadosu.

Pán Estanislao Ureña Mora, je tím, kdo je zodpovědný za seznámení této oblasti s kávou a také zasvětil do pěstování kávy svého bratra Jose Ureña Mora. A právě tito dva, oni se zasloužili o plantáž velkou dva hektary a produkují zde kávu bez použití agrochemikálií. Pak přišel Ramon Blanco, který postavil zpracovatelský závod v San Pablu de Leon Cortes, a producenti tam začali vozit kávu. V roce 1929 byl zpracovatelský závod postaven v Santa Marii, ale bylo tam mnoho nejistot v cenách, producenti se tedy obrátili na Banco Nacional (National Bank), která měla oddělení, kde farmáři dostávali doporučení, jak zpracovávat svou vlastní kávu. Tak se zrodilo CoopeDota R.L.

Odrůdy, které se obvykle v této oblasti pěstují jsou Caturra a Catuai, ale někteří farmáři experimentují s odrůdou Obata, kříženec mezi Timor Hybrid a Villa Sarchi, přivezení do Costa Rica z Brazilie v roce 2014. Toto křížení ještě není u konce, ale určitě bude součástí směsi pro rok 2019.

Káva z této oblasti je ručně sbíraná, mechanicky zpracovaná, perfektně promytá, připravená k fermentaci a pak sušená na verandách.

Související produkty 9