Bude to SUPREMO a volba CAFE ETERNITY. Získala si nás hlavně nízkou aciditou, precizní sladkosti cukrové třtiny, dokonale nadýchaným a plným tělem. Výrazná chuť šťavnatého ovoce a čistá dochuť mléčné oříškové čokolády. Více >>
Výrobce: cafe eternity

180 Kč S DPH

skladem

Varianta neexistuje

Columbie je vždy u nás velké téma. Poslední 2-3 roky jsme měli stálici LUCERO, výborná káva. Ale nastal čas na změnu.

Bude to SUPREMO a volba CAFE ETERNITY. Získala si nás hlavně nízkou aciditou, precizní sladkosti cukrové třtiny, dokonale nadýchaným a plným tělem. Výrazná chuť šťavnatého ovoce a čistá dochuť mléčné oříškové čokolády.

Přímo ukázková pěnivost oříškové barvy.

Na stupnici pražení (1-15) má naše SUPREMO č. 6

  

Kolem bodu 8-10 káva postupně ztrácí aciditu, zvyšuje svoji sladkost a začíná být výraznější. Laicky řečeno bude silnější a samozřejmě i hořčejší.  Hořkost a tedy síla kávy se od tohoto bodu začíná postupně projevovat.

Čím menší číslo, tím jemnější bude káva. A naopak, čím větší číslo, tím bude káva výraznější.

  

Naše Kolumbie Supremu bude tedy bez hořkosti, středně silné, s menší kyselosti.

Na espresso přípravě bude ovocné chuti. Na alternativě se ovocná chuť ztrácí a bude výraznější chuť čokolády a oříšků.

Bogdan Raszka 28. 08. 2018, 11:09

Použité na espresso, světlejší pražení, vyžaduje jemnejší mletí. Nízká acidita a bohatá ovocná chuť, Plnější tělo. doporučuji.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)


dandu 25. 07. 2018, 14:37

Zkoušel jsem tuhle kávu jako Espresso a přes Aeropress. Na Espresso potřebuje trochu jemnější mletí než jsem byl zvyklý. V Espressu mě oslovila chuť cukrové třtiny a nevtíravá acidita. V Aeropressu se Supremo pro mě stává nudnější. Jak píšete, vytratila se kyselost. Ovšem po výměně papírového filtru za kovové precizní sítko káva dostala šmrnc z Espressa s ještě kulatější chutí. Radím nezatracovat v Aeropressu a vyzkoušet kovové sítko.