Farma: Sitio Nossa Senhora do Carmo
Odrůda: Mondo Novo
Farmář: Severino Breno Pereiro Junqueira
Chuťový profil: Bohaté tělo, hluboká,plná chuť, kde cítíme papáju a koncová chuť je vanilka
Více >>
Výrobce: cafe eternity

200 Kč S DPH

skladem

Varianta neexistuje

BRAZIL SITIO NOSSA SENHORA DO CARMO 

Farma:                     Sitio Nossa Senhora do Carmo

Odrůda:                   Mondo Novo

Farmář:                    Severino Breno Pereiro Junqueira

Chuťový profil:        Bohaté tělo, hluboká,plná chuť, kde cítíme papáju a koncová chuť je vanilka

Sitio Nossa Senhora do Carmo se nachází v oblasti Carmo de Minas, Sitio Nossa Senhora do Carmo je součásti uskupení  Café do Cedro. Toto uskupení je složeno z pěti farem, kde každá je držitelkou ocenění. Sitio Nossa Senhora do Carmo má ocenění v Cup of Excellence několik let po sobě a poslední získala v roce 2015. Dalšími farmami v tomto uskupení jsou Fazenda do Cedro, Itau, Pedra Preta a Santo Expedito.

Nossa Senhora do Carmo se nachází v Serra Mantiqueira v hornatém regionu v nadmořské výšce 1350 m nad mořem. Vede to zde rodina, která přišla do tohoto regionu s cílem produkovat kávu nejvyšší kvality. Severino Breno Pereiro Junqueira a jeho syn se starají o celou tuto komunitu. O celé uskupení  Café do Cedro. Rok co rok se snaží obnovovat vše od infrastruktury  přes techniku až po pěstování a nové způsoby zpracování.

15 hektarů půdy ležících v nadmořské výšce 1000 metrů nad mořem a z toho 11 hektarů jsou plantáže, kde jsou zastoupeny odrůdy Catuai a Mondo Novo.

Sklizeň a následné sušení je přímo na farmě. Poté je káva dovezena a uskladněna ve skladu COCARIVE. Tato organizace se stará o následné třídění a známkování kávy. A to včetně následného prodeje a exportu. Také pomáhá farmářům v technických otázkách pěstování kávy a to nejen proto aby výsledná kvalita co největší, ale také aby vše bylo v souladu s ochranou přírody.

Mantiqueira de Minas

Pěstování kávy v této oblasti je dlouholetou tradici, která zaručuje produkci vysoce kvalitní kávy. Velmi mnoho káv z tohoto regionu vyhrává Cup of Excellence každým rokem.V roce 2011 MANTIQUEIRA DE MINAS dostala známku PGI Protected Geographical Indication díky své tradici a světově známé reputaci v pěstování vysoce kvalitní kávy. Káva pěstována v této oblasti je typicky komplexnější s hlubším chuťovým profilem.

dandu 10. 12. 2017, 18:47

Úžasná plná Brazílie. Dva dny po pražení byla naprosto bez chyby.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Pavel Liška 15. 12. 2017, 16:08

Lahodná,jemná a přitom silná káva.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)