BRAZIL PULPED NATURAL YELLOW BOURBON MANTIQUIERA DE MINAS
Bodové ohodnocení: 83 bodů
100% arabica, Yellow Bourbon
Sladká káva s dominancí lískového oříšku a podtóny jemné mléčné čokolády
Více >>
Výrobce: cafe eternity

190 Kč S DPH

vyprodáno

Varianta neexistuje

BRAZIL PULPED NATURAL YELLOW BOURBON MANTIQUIERA DE MINAS

Bodové ohodnocení: 83 bodů

100% arabica, Yellow Bourbon

Chuťový profil kávy

Sladká káva s dominancí lískového oříšku a podtóny jemné mléčné čokolády

O skladu COCARIVE

Sklizeň a následné sušení je přímo na farmě. Poté je káva dovezena a uskladněna ve skladu COCARIVE. Tato organizace se stará o následné třídění a známkování kávy. A to včetně následného prodeje a exportu. Také pomáhá farmářům v technických otázkách pěstování kávy a to nejen proto aby výsledná kvalita co největší, ale také aby vše bylo v souladu s ochranou přírody.

Oblast Mantiqueira de Minas

Pěstování kávy v této oblasti je dlouholetou tradici, která zaručuje produkci vysoce kvalitní kávy. Velmi mnoho káv z tohoto regionu vyhrává Cup of Excellence každým rokem. V roce 2011 MANTIQUEIRA DE MINAS dostala známku PGI Protected Geographical Indication díky své tradici a světově známé reputaci v pěstování vysoce kvalitní kávy. Káva pěstována v této oblasti je typicky komplexnější s hlubším chuťovým profilem.

Brazilie

Největší producent kávy na světe. Více než 50% kávy z celého světa je vypěstováno zde. Není se tedy čemu divit, že také kvalita kávy je zde tak rozdílná. Navíc se zde pěstuje jak Robusta tak Arabica, specifický Rio Minas, standardní Santos. Také tu najdeme výběrovou kávu, specificky jemnou, sladkou, místy jemnými ovocnými tóny. Brazílii také najdeme na předních příčkách v konzumaci kávového nápoje.

Brazílie a její objem

Většina kávy vypěstována zde je v komerční kvalitě a nemá co dělat s výběrovou kávou. Káva zde hraje hlavní roli ve zdejší ekonomice a není proto divu, že se zde klade větší důležitost na objem pěstování, než na samotnou kvalitu kávy v šálku. Většinou zde najdeme rozlehlé farmy s automatizovaným sběrem a zpracováním a to pro dosažení maximálního objemu vypěstované kávy. Nutno podotknout komerční kávy.

Brazílie a kvalita kávy

Ale i zde můžeme najít kvalitní výběrovou kávu. Rostoucí počet farmářů, kterým jde o kvalitu a ne o objem je toho jasným důkazem. Ovšem všeobecně menší nadmořská výška a málo vulkanická půda to ztěžuje, ale zase na druhou stránku, právě pro tyto vlastnosti je charakter regionu znám pro svou jemnou oříškovou, sladkou a čokoládovou chuť. A s organizací jako COCARIVE, které pomáhá farmářům dosáhnout lepšího chuťového výsledku hledání výběrové kávy veselejší.