(9)

Novinka

100% arabica
NO STRESS COFFEE
BEZ STRESOVÁ KÁVA
GOURMET COFFEE

Bodové ohodnocení - 86 bodů
Farmař - Carmen Lucia, Chaves de Brito rodina
Více >>
Výrobce: cafe eternity

200 Kč S DPH

skladem

Varianta neexistuje

Stát - Minas Gerais

Region - Sul de Minas

Microregion - Varginha

Vesnice - Tres Pontas

Farma - Aracacu

Microlot - 223

Odrůda - Catigua MG2, 100% arabica

Sklizeň - Květen až Srpen

Zpracování - přírodní, natural

Nadmořská výška - 980m.n.m.

Farmář - Carmen Lucia

SCA bodové ohodnocení - 86 bodů

Chuťový profil - třešeň, čokoláda

Přímo ukázkový region pro pěstování kávy, kde v okolí najdeme více než 50 miliónu kávových stromů. Krásně vlnící se terén s třemi vrcholky, které jdou do výšky až 1234 m.n.m.  

MICROLOT 223

Konkrétně u našeho microlotu zbavuje Carmen Lucia zpracovánou kávu stresu. Říká, že pro kávovník a jeho plod je dost stresující celý proces zpracování. Proto před posledním balením a následným exportem je káva rozprostřena ve speciálních prostorech ze dřeva (wooden silo).         

V těchto místnostech káva odpočívá  po 38 dní ve tmě. A po celou dobu, tedy celých 38 dní ve tmě hraje kávě relaxační hudba. 

Celý tento proces má pozitivní dopad na samotnou kávu, zbavuje se tak stresu, a vše se má zúročit v následném šálku kávy, říká Carmen Lucia.   

To, zda to může mít opravdu vliv na kvalitu kávy je jiná otázka. Rozhodně však stojí za to kávu vyzkoušet a udělat si vlastní názor.

Samotná farma byla součástí rodiny Chaves de Brito po tři generace. Celou farmu dneska vede Carmen Lucia, jenž je také v čele Brazilské kávové asociace. Nejenom Carmen, ale celá její rodina se snaží pěstovat tu nejlepší kávu, používat moderní technologie a postupy. 

Také sází na netradiční postupy, dávno zapomenuté odrůdy, tak jako studuje a pěstuje nové odrůdy kávy. Jde o velmi pokrokovou rodinu s velkou tradicí pěstování kávy.

Roman Volák 14. 08. 2019, 05:51

Naprosto vynikající. Ano, každá káva je individuální věc, ale (po testech desítek různých druhů) je tohle naprostá špička.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)


Michal 07. 04. 2019, 17:08

V poměru k ceně je naprosto úžasná

Související produkty 4