(6)

Novinka

100% arabica
NO STRESS COFFEE
BEZ STRESOVÁ KÁVA
GOURMET COFFEE

Bodové ohodnocení - 86 bodů
Farmař - Carmen Lucia, Chaves de Brito rodina
Více >>
Výrobce: cafe eternity

200 Kč S DPH

skladem

Varianta neexistuje

Stát - Minas Gerais

Region - Sul de Minas

Microregion - Varginha

Vesnice - Tres Pontas

Farma - Aracacu

Microlot - 223

Odrůda - Catigua MG2, 100% arabica

Sklizeň - Květen až Srpen

Zpracování - přírodní, natural

Nadmořská výška - 980m.n.m.

Farmář - Carmen Lucia

SCA bodové ohodnocení - 86 bodů

Chuťový profil - třešeň, čokoláda

Přímo ukázkový region pro pěstování kávy, kde v okolí najdeme více než 50 miliónu kávových stromů. Krásně vlnící se terén s třemi vrcholky, které jdou do výšky až 1234 m.n.m.  

MICROLOT 223

Konkrétně u našeho microlotu zbavuje Carmen Lucia zpracovánou kávu stresu. Říká, že pro kávovník a jeho plod je dost stresující celý proces zpracování. Proto před posledním balením a následným exportem je káva rozprostřena ve speciálních prostorech ze dřeva (wooden silo).         

V těchto místnostech káva odpočívá  po 38 dní ve tmě. A po celou dobu, tedy celých 38 dní ve tmě hraje kávě relaxační hudba. 

Celý tento proces má pozitivní dopad na samotnou kávu, zbavuje se tak stresu, a vše se má zúročit v následném šálku kávy, říká Carmen Lucia.   

To, zda to může mít opravdu vliv na kvalitu kávy je jiná otázka. Rozhodně však stojí za to kávu vyzkoušet a udělat si vlastní názor.

Samotná farma byla součástí rodiny Chaves de Brito po tři generace. Celou farmu dneska vede Carmen Lucia, jenž je také v čele Brazilské kávové asociace. Nejenom Carmen, ale celá její rodina se snaží pěstovat tu nejlepší kávu, používat moderní technologie a postupy. 

Také sází na netradiční postupy, dávno zapomenuté odrůdy, tak jako studuje a pěstuje nové odrůdy kávy. Jde o velmi pokrokovou rodinu s velkou tradicí pěstování kávy.


Michal 07. 04. 2019, 17:08

V poměru k ceně je naprosto úžasná

Související produkty 4