Direct Trade

Direct Trade (přímý obchod) je poměrně nová certifikace, se kterou přišly před několika lety přední americké pražírny. Největší odlišností od ostatních typů obchodů je odstranění prostředníka, který stojí mezi pražírnou a samotným farmářem pěstující kávu. Tím, že je eliminován distributor (trader), celý zisk z prodeje kávy jde přímo farmáři a komunitě, která kávu pěstuje.

Direct Trade je založen zejména na úzké spolupráci s farmářem a vzájemné důvěře. Před nedávnem jsme začali spolupracovat se společenstvím několika farmářů z Nicaragua, od kterých nakupujeme kávu jedinečné kvality. Díky přímému kontaktu máme všechny informace „z první ruky“, víme v jakém prostředí i jakými prostředky je káva pěstována.

Top premium espresso

Tyto espresso směsi jsou svou chutí velmi sofistikované a jsou složeny z gurmánských káv, jež jsou bezesporu samy o sobě velmi ceněny. Jedinečnost směsí Top premium espresso nelze popsat pouhými slovy, kávu musíte vyzkoušet sami a odhalit tak jejich kouzlo a výjimečnost.

Ve vybraných případech nemůžeme zaručit stálost některých směsí v průběhu celého roku. To proto, že některé kávy jsou opravdové rarity a jejich produkce je velmi limitovaná. O to větší radost a potěšení však činí jejich pití.
Espresso směsi se mohou od sebe velmi lišit. A není se ani čemu divit, některé mají velice příjemné a zřetelné aroma!

Eternity espresso řada

Naše Eterniny espresso řada je koncipovaná tak, aby chutnala každému. Jedná se tedy o přímočaré chutě, které každý pochopí. Nemusí tedy při pití této kávy přemýšlet, zda se jedná o mandarinku nebo pomeranč. Základní charakter této řady je sladké espresso, kulaté a s výbornou pěnivostí. 

Přestože se nejedná o sofistikované chutě, můžeme pěkně cítit například kakao, čokoládu, mandle nebo sladké ovoce. To ovšem v závislosti na konkrétní směsi.

Káva DATERRA

03. 12. 2012

Vrcholná kvalita kávy, špičkové technologie, vývoj a výzkum, pozornost k životnímu prostředí a sociální cítění v celé historii farmy Daterra z ní dělá jednoho z nejlepších a nejznámějších producentů kávy na světě. 

Daterra usiluje o zlepšení kvality života zaměstnanců a práce bez dětí je zde samozřejmostí. Rozděluje se o profit, má vlastní zdravotní systém, dopravu pro zaměstnance nebo denní péče o děti zaměstnanců.

Káva Daterra je vždy volbou mistrů baristů na světových soutěžích.

Číst celý článek