Každá káva má jedinečnou chuť, která je dána jejím původem. Ani brazilská káva není výjimkou. V Brazílii jsou skvělé klimatické podmínky pro pěstování kávy, a proto je káva z této oblasti tak lahodná a výjimečná. Dokonale jemná chuť brazilské kávy ve vás zanechá příjemné opojení a to už od pouhého ochutnání pěny až do vypití poslední kapky. Pití kávy se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem, který budete chtít pocítit znovu.

Nabízíme kávu Daterra špičkové kvality, která je volbou mistrů baristů na světových soutěžích, a mnoho dalších lahodných káv z největšího státu jihoamerického kontinentu – Brazílie. Pro použití v domácnosti jsme připravili balení 250 g a 500g, zatímco na kavárny a obchodníky čekají balení 1 kg, které umožní i vašim zákazníkům poznat pravou chuť kávy.

KÁVA -  BRAZIL - ARACACU - microlot 223- gourmet coffee

Pěstování kávy

Pěstování kávy

02. 12. 2012

Historie kávy Arabicy se píše už v roce 1616, kdy byl kávovník dovezen z Jemenu do botanické zahrady v Amsterdamu. Odtud byl přivezen Ludvíku XIV. Takto se kávovník dostal do Jardin des Plantes, hlavní botanické zahrady Francie.

O necelých 110 let později malou rostlinku kávovníku z francouzské zahrady tajně odnesl mladý francouzský námořník Gabriel Mathieu de Clieu na ostrov Martinik. Odtud se pak rostlinka dostala do celé latinské Ameriky.

Číst celý článek